Dr. Kaan OKYAY 

Ben bir üniversitede kardiyoloji öğretim üyesiyim. Hastalarıma beslenme ve sporun önemini anlatırken asıl kendimin buna uymadığını fark ettim ve bir tanıdığımın referansı ile serpil hanıma gittim. Gitmeden kafamda hem ön yargı hem de şüphe vardı, sadece yediklerimin listesini isteyip, aldığım kaloriyi çıkaran, buna göre hep aç kalacak kadar kalori verip, spor yapmayı öneren birini göreceğimi düşünüyordum. Ama serpil hanım kilo vermek bir yana hem kilo vermede hem de başta kalp-damar hastalıklarından korunma olmak üzere, sağlıklı yaşamın en önemli tehditleri olan abdominal (karın bölgesi) yağlanma ve insülin direncine kafa yoran biri olarak beni çok etkiledi, bu konuda bilimsel gelişmeleri takip etmesi de takdir edilmeye değer. Kendisinden sağlıklı beslenme konusunda, aç kalmadan kilo verebilme konusunda önemli şeyler öğrendim, zaten bunu öğretmek esas olmalı, çünkü bir ömür boyu kendi sağlımıza yatırım yapmanın yolu bu.


Hazal ÇELİK 

Öncelikle Serpil Hanım’a hayatımı düzene sokmama yardım ettiği için teşekkür ederim. Haftada 3 gün fastfoodla beslenen bir insandım ve gittikçe kilo alıyordum. Serpil Hanım’la tanıştıktan sonra istediğim şeyleri yiyerek 3 ayda 6 kilo verdim.

Hiçbir zaman açlık çekmeden kilo verdiğim için diyeti hayatıma katmış oldum. Sağlıksız yiyeceklerden kurtulunca midemdeki rahatsızlıklardan da kurtuldum.

Sizi çok seviyorum.


Duygu SEKÜ 

Ben Serpil Hanım’a geldiğimde çok mutsuzdum. Çünkü insanın daha önceli zayıf halini bilip de sonradan kilo alması kadar kötü bir şey olamaz. Serpil Hanım’ın dediklerini harfiyen uyguladım. Onun sözünden çıkmadım ve bir buçuk ayda tam 7 kilo vermiş oldum. Eğer Serpil Hanım’ın desteği olmasaydı bunu asla başaramazdım. Ona çok şey borçluyum. Tekrardan aynalarla barışmak kendime olan güvenimi tekrardan sağlamak en önemlisi yemek yedikten sonra mutlu olmak. Hepsini kilo vermeme yardımcı olan beni hep yönlendiren Serpil Hanım’a borçluyum.

Çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum.


Melahat HAK 

Ben normalde 23.07.2011’de Serpil Hanım’la görüşmeye başladım. 92 kiloydu. Serpil Hanım bana neyi uyguladıysa 15 kilo verdim. Dediklerini harfiyen yerine getirdim ve karşılığını aldım. Yürüyüşlere devam ettim ondan evvelde yürüyordum fakat kilo veremiyordum. Şimdi kendimi daha hafif hissediyorum. Sağlıklı besleniyorum yememe dikkat ediyorum.

Daha çok dediğini yaparsanız kilo vermemek mümkün değil. Senelerce denemiştim fakat başaramamıştım. Şu anda çok mutluyum ve 14 cm inceldim. Şu an hayatı çok seviyorum ve torun bakıyorum. Bütün ailem bana destek oldu.

Serpil Hanım’a çok çok teşekkür ediyorum. 11.02.2012


Ülkü AYDINCILAR 

İş hayatımla başlamamla birlikte çok kilo almaya başladım. 10 senenin sonunda 25 kilo almıştım. Diyet yapma lafına bile tahammül edemiyordum. Tatlıyı çok seviyordum sabah gözümü açar açmaz tatlı yemek istiyordum.

Bir gün bir arkadaşım bana arkadaşının iki resmini gösterdi ve Serpil Hanım’a giderek kilo verdiğini söyledi. İnanılmaz bir değişimdi. Ben yapamam bu kadar iradeli değilim diye düşünsem de 1 sefer gidip denemeye karar verdim. Bir hafta sonra kendimi o kadar iyi hissediyordum ki asla bırakmayacağımı fark ettim. Serpil Hanım, dengeli ve sağlıklı beslenmenin bütün güzelliklerini o kadar iyi anlatıyor ki artık tamamen yaşama biçimim haline geldi. Ayrıca Serpil Hanım kendisi de kilo verdiği için beni çok iyi anlıyor ve psikolojik olarak da çok destek veriyor.

Kendimi 10 yaş gençleşmiş hissediyorum ve o kadar mutlu yaşıyorum ki artık bu beslenme şeklini asla değiştirmeyi düşünmüyorum. 26.11.2011


Aysel DÖKER 

3-4 Senedir neredeyse her ay kilom artıyordu artık ne yeni bir şey almak ne de aynaya bakmak geliyordu içimden. En sonunda beyimin destekleriyle Serpil Hanım’la tanıştım. 69,5 kilodan, 58 kiloya 6 ayda içinde düştüm. Bu dönem içinde 2 kez yurtdışı, 4 kez yurtiçi seyahatlerim oldu.

Serpil Hanım’ın tavsiyeleri doğrultusunda hiçbir zaman açlık hissetmeden zorlanmadan çok zevkle kilo verdim şimdi koruma programındayım ama yine kilo veriyorum.

Şimdi hayatımdan çok memnunum. Aynayla ve kendimle barıştım.

Serpil Hanım’la tanıştığıma çok memnunum. Her şey için teşekkürler Serpil Hanım…25.10.2011


Sevgi BAŞBAYRAKTAR 

Ders sırasında bir öğrencimin size gelmesiyle aradım ve kendime yaptığım en büyük ödülü verdim, sayenizde açıkgöz davranıp az yediğim ve kilo veremediğimin mücadelesi işkenceydi. Bana beslenmeyi öğrettiğiniz ve sağlığıma katkıda bulunduğunuz, ilaçlarımda azaltmaya katkınız unutulmaz.

Yeni yaşantım için çok yürekten teşekkürü borç bilirim. Her şey gönlünüzce olsun.

Sevgilerimle…07.06.2010


Tuğçe YILDIRIM 

Merhaba ben yaklaşık 10 sene boyunca kilo ve hazımsızlık sorunu yaşadım. Birçok şey denedim ama en fazla aç kalarak 3-4 kilo verebiliyordum.

Bir gün Serpil Hanım’la tanıştım ve gerçekten hayatımdaki çok büyük bir sorun çözülmüş oldu. Kilo vermiş olmam bir yana sağlığıma kavuştum. Artık hazımsızlık sorunu yaşamıyorum salatasız yemek yemiyorum ve hayatımda hiç tüketmediğim sebze ve meyveleri tüketiyorum. Mutluyum doğru beslenmeyi öğrendim.

Çok teşekkürler.


Nazife ÖZER 

Merhaba bende birkaç kez kilo vermeye uğraştım. Gelinim giderken bu doktoru öğrendim. İlk kez onunla gittim. Serpil Hanım güler yüzlü hoş sohbet bir hanım yavaş yavaş veriyorum kilolarımı inşallah istediğim sonuca ulaşabilirim.

Şu an 3. Haftanın içerisindeyim. Gelinimden daha iyi rejim programına uyuyorum. Çok zorlanmıyorum ideal kiloya kadar vermeye çalışacağım tabi ki Serpil Hanım’ın gayretleri ve sabrı sayesinde.


Tülin TEZER 

Ben kendi başıma diyet yaptığımda çok aç kalıyordum ve kilo veremiyordum.

Serpil Hanım’la birlikte bu işe tekrar başladım. Hem tok kaldım hem de kilo vermeye başladım. Sağlıklı beslenmeyi öğrendim. Hayatımın bundan sonrasını böyle geçireceğim için çok mutluyum.

Menopoz dönemimden çok korkuyorum. Şişman biri olacağımı düşünüyordum. Serpil Hanım bu konuda beni çok rahatlattı şimdi çok mutluyum.

Sevgiler.


Dyt. Serpil Tarman - Başarı Öyküleri