Serpil TARMAN'ın Büyük İtirafı

Ben iradeli değilim, aç kalamıyorum, tatlılardan ve çikolatalardan uzak duramıyorum diyenler bence ne duruyorlar.

Kilo vermeye iradenizle değil vücut kimyanızı kullanarak, otomatikleşecek basit ama sağlıklı seçeneklerle AÇ KALMADAN ulaşabilirsiniz.

Bende sizin gibi 4 yıl öncesine kadar kiloluydum. Devamlı bahaneler üretiyordum. Bel fıtığım var fazla hareket edemiyorum, genetik olarak ailece şişmanlığa yatkınız gibi tartı aletlerine küsmüştüm, tartılmıyordum.

Bir gün fakültemize vücut analiz cihazı tanıtımına geldiler, bende vücut kompozisyonuma baktırdım. Sonuç tek kelimeyle felaketti. Estetik kaygılardan vazgeçtim, sağlık problemleri başlıyordu. O gün karar verdim. Ben bu işin uzmanıyım, başkalarına yardımcı oluyorum niye mum dibine ışımasın dedim. İki ayda düzenli beslenme ve spor ile 6 kilo verdim. Sonra 6 ayda 7,5 kilo daha verdim. Bu arada menopoz dönemine de girdim. Hanımlar menopoz döneminde  kilo veremez tezini de çürüttüm.  Sağlıklı beslenme kurallarını biliyordum ama uygulamıyordum. Şimdi uyguluyorum. Her gün düzenli yürüyüş ve egzersiz yapıyorum. Kendimi 10 yaş gençleşmiş hissediyorum.

Fazla kilolu olmanın vücuda getirdiği fizyolojik ve psikolojik yükü yaşamış biri olarak, sizlerin neler hissettiğini biliyor ve sizleri çok iyi anlıyorum.

“SERPİL TARMAN BESLENME VE DİYET DANIŞMA MERKEZİ” işte bu düşünceden doğdu.

Haydi kendinizi fazla kilolu bulanlar, zayıflamak için hayatınızdan BAHANELERİ ve ABUR CUBURLARI çıkarınız hayatınıza DOĞRU BESLENME' yi ve FİZİKSEL AKTİVİTE 'leri ekleyiniz.

Uzm. Dyt. Serpil TARMAN


Uzm. Dyt. Serpil TARMAN Hakkında:
Sosyal Medyada Serpil TARMAN: